Podsumowanie sezonu 2015\2016

Podsumowanie sezonu 2015/16 szczypiornistek UKS Pantery Dopiewo oraz relacja z zagranicznego wyjazdu do Francji i Hiszpanii.
Sezon 2015/16 zakończony, nadszedł czas na podsumowanie. Dla Uczniowskiego Klubu Sportowego Pantery był to bardzo udany sezon. Po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii szczypiornistek trenujących w Dopiewie, nasz klub wystawił zespoły we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych. Najlepiej spisał się zespół juniorek młodszych (dziewczęta rocznik 1999/00) który wygra ligę wielkopolską. Juniorki (rocznik 1997/98) oraz dzieci (rocznik 2003/04) zajęły II miejsce w lidze. Młodziczki natomiast zajęły III miejsce w lidze wielkopolskiej. Zespoły które zajęły miejsca I i II w lidze grały w rozgrywkach centralnych organizowanych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Niestety żadnemu z zespołów nie udało się awansować do dalszej fazy tych rozgrywek.
W trakcie sezonu nasze zespoły grały również w wielu turniejach ogólnopolskich w piłkę ręczną w Gnieźnie, Lubiczu, Buku, Koszalinie, Kępnie oraz w Krakowie. Nie udało się wygrać żadnego turnieju ale nasze szczypiornistki godnie reprezentowały gminę Dopiewo. Oprócz zespołów grających w rozgrywkach ligowych swoją przygodę z piłką ręczną zaczęły najmłodsze dziewczęta które mogły trenować w Dopiewie, Dąbrówce i Skórzewie (rocznik 2005/06). Najmłodsze dziewczęta rywalizowały w lidze Panterki grają i rzucają w której grało pięć szkół podstawowych, po rozegraniu czterech turniejów ostatecznie wygrała SP Skórzewo.
Nasz klub w kończącym się sezonie organizował trzy ogólnopolskie turnieje „Pantera Cup”. Zespoły przyjezdne dzięki uprzejmości dyrekcji SP Dopiewo i Gimnazjum w Dopiewie śpią w salach lekcyjnych. Łącznie w Dopiewskiej hali walczyły w naszych turniejach 44 zespoły z całego kraju, między innymi ze Szczecina, Koszalina, Warszawy, Radomia, Lubina, Kwidzyna, Legnicy, Tych, Gniezna i wielu innych mniejszych miejscowości. Każdy turniej to trzydniowe zmagania na Dopiewskiej hali sportowej i możliwość rywalizacji naszych zespołów z najlepszymi zespołami w Polsce. Często zespoły zdobywające statuetkę Pantery zdobywają medale mistrzostw Polski.
Przed nami nowy sezon i duże nadzieje na jeszcze lepsze wyniki. Klub będzie rywalizował w trzech kategoriach młodzieżowych juniorka młodsza (rocznik 2000/01), młodziczka (2002/03) oraz dzieci (2004/05). Już na początku sezonu 2 lipca juniorki młodsze oraz młodziczki przygotowania zaczęły wyjazdem do Francji i Hiszpanii. Rozpoczęliśmy tygodniowy obozem w Plebshain niedaleko Strasburga. Był czas na treningi, były wygrane mecze sparingowe z Niemkami i Francuzkami, był czas na zwiedzanie Strasburga i Oberne, ale na dłużej na pewno nasze zawodniczki zapamiętają wizytę w Parlamencie Europejskim oraz możliwość porozmawiania z Europosłami Andrzejem Grzybem i Bogdanem Wentą. Zdjęć, autografów z byłym trenerem kadry Polski nie było końca, a co fajniejsze trener pojawił się również następnego dnia na hali sportowej gdzie trenowaliśmy. Francuzi ugościli nas tak, że mogliśmy czuć się jak u siebie w domu a na zakończenie była wspólna zabawa na dyskotece. Dalsza część wyjazdu to przejazd do Barcelony, pierwszego dnia był czas na kąpiel w morzu i opalanie się na plaży a wieczorem przejazd metrem na wspaniały pokaz fontann. Następnego dnia intensywne zwiedzanie stadionu Camp Nou, Bazyliki Segrada familia, Ogrodów Gaudiego a na sam koniec dnia portu w Barcelonie. Kolejny dzień to wyjazd do Torrellano ok. 500 km od Barcelony na międzynarodowy turniej piłki ręcznej, na który otrzymaliśmy zaproszenie a pobyt dla naszych zespołów był bezpłatny. Pobyt rozpoczęliśmy od barwnego przemarszu podczas otwarcie turnieju, w dziewczętach byliśmy jedynym klubem z Polski. Następnie rozpoczęły się zmagania na boiskach, które znajdowały się na dawnym lotnisku w hali odpraw (było ich 6), rywalizowaliśmy głównie z
Hiszpańskimi zespołami. Młodszy zespół pechowo przegrał jedną bramką pierwszy mecz i jak się okazało była to jedyna porażka na tym turnieju, ostatecznie dziewczęta rocznik 2002 i młodsze zajęły 5 miejsce. Starszy zespół zajął siódme miejsce przegrywając minimalnie 2 mecze i wygrywając między innymi z zespołem z Tajwanu. W Hiszpanii był też czas na zabawę byliśmy w delfinarium i aquaparku wodnym z ogromnymi zjeżdżalniami oraz plażowanie na Costa blanca . Ostatnim etapem podroży był Paryż i oczywiście wjazd na wieżę Eiffla, był rejs batobusem po Sekwanie oraz widzieliśmy Luwr.
Zmęczeni z małym niedosytem jeżeli chodzi o wynik sportowy na turnieju po 19 dniach i po przejechaniu w sumie 6300 km wracaliśmy do domu, wyjazd pewnie na długo pozostanie zawodniczkom w pamięci.
Najmłodszy zespół 28 lipca wyjeżdża na obóz sportowy do Karnic niedaleko Rewala. Przez tydzień będziemy trenowali 2 razy dziennie , ale na pewno też znajdzie się czas na plażowanie i kąpiele w morzu.
Pod koniec sierpnia zaczynamy trenować w hali w Dopiewie oraz w terenie, na początku września ruszą treningi z najmłodszymi dziewczętami urodzonym w 2006/07 roku, które zapraszamy na treningi do Dopiewa, Dąbrówki i Skórzewa o szczegóły prosimy pytać nauczycieli WF lub można dzwonić pod nr tel. 600 811 293 gdzie otrzymacie informacje o treningach dla poszczególnych grup.
We wrześniu planujemy udział w turniejach w Gnieźnie i Legnicy. Natomiast 21 października rozpocznie się kolejny turniej z cyklu Pantera Cup, rywalizować będą dziewczęta rocznik 2000 i 2004 w sumie do Dopiewa zawita 20 zespołów czyli ponad 300 zawodniczek,Cały czas zawodniczki naszego klubu powoływane są na zgrupowania kadry wielkopolski młodziczek i juniorek. Cztery nasze zawodniczki Daria Kaczmarek, Julia Głowacka, Patrycja Pawlak i Olga Napierała brały udział w finale XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Karpaczu. Ostatecznie Wielkopolska przegrała w meczu o III miejsce 1 bramką ze Śląskiem i zajęła IV miejsce Polsce. Do kadry młodziczek dziewczęta rocznik 2002 systematycznie powoływanych jest 6 naszych zawodniczek.
Zarząd klubu pragnie podziękować wszystkim instytucjom, firmom które pomagają i wspierają klub w jego działalności, dzięki ich wsparciu finansowym spokojnie każdego roku może przygotowywać i uczyć piłki ręcznej ponad 80 dziewcząt.
„UKS Pantery Dopiewo dofinansowywane jest przez Gminę Dopiewo oraz Starostwo Powiatu Poznańskiego”